Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Turnaj v ľadovom hokej

Už 10 rokov nám naše klzisko spríjemňuje zimné obdobie.  Korčuľovanie, hranie hokeja, ale aj dennodenná starostlivosť o ľadovú plochu sa stali už akousi tradíciou voľných chvíľ niektorých z nás. Naši ĽADOVÍ MAJSTRI, zodpovední za prevádzku klziska, sa tento rok rozhodli začať s novou tradíciou. 19.1.2013 usporiadali 1. Hokejový turnaj v Dúbrave. Spoločnými silami a s pomocou svojich rodičov zorganizovali akciu, ktorá mala dosť veľký úspech. Pri vstupe fanúšikov hokeja vítali členovia Ľadových majstrov- Matúš Sivko a Martin Rakučiak. Turnaja sa zúčastnili 4 mužstvá: Vlachy tím, Partizánska Ľupča a dve mužstvá z Dúbravy - Nepriatelia alkoholu a Búdka tím. Naša zástupkyňa pána starostu, Naďka Moravčíková, slávnostným príhovorom a vhodením prvého buly zahájila otvorenie 1.Hokejového turnaja. Celkovo sa odohrali 4 zápasy a na ich priebeh dohliadal náš rozhodca Ivan Matejovie. O hudbou spestrené popoludnie sa postaral Vladko Moravčík alias DJ Sheggy. Hráčov prišli povzbudiť fanúšikovia hokeja, ktorí mali možnosť občerstviť sa už známou chutnou  kapustnicou poslankyne Alenky Mrázovej. No čím sa postupne zvečerievalo a ochladzovalo, tým viac hostí navštívilo náš búdkový šenk u Martina Staroňa. Hráči v zápasoch ukázali chuť bojovať a tiež to, že hokej majú radi. A práve kvôli takýmto ľuďom sa oplatí klzisko udržiavať. Zápasy boli napínavé, vyhrať medaily mohli však len 3 tímy. Na 4. mieste skončil Vlachy tím s nasledujúcou zostavou: Patrik Urban, Peter Urban, Ján Ferleťák, Marek Bolibruch, Jozef Bolibruch, Miroslav Krčula a Kubo Nemec. Nemajú sa však za čo hanbiť, pretože práve ich hráč, Patrik Urban, získal trofej najlepšieho strelca turnaja. Potom sme už mohli pristúpiť k odovzdávaniu medailí, ktoré hráčom udelil jeden zo zakladateľov nášho klziska Jaroslav Urban. Na 3. mieste skončili a bronzové medaily získali Nepriatelia alkoholu v zložení: Martin Feketík, Miro Grieš, Tomáš Mrázik, Andrej Rakučiak, Miloš Roháč, Martin Koiš, Ján Nemec a Tomáš Mrázik. Vo finálovom zápase o zlato zabojovali Partizánska Ľupča a Búdka tím. Po poslednom zápase napokon na 2. mieste skončil tím z Partizánskej Ľupče, ktorý tvoril: Jakub Adamčiak, Jozef Kráľ, Ján Bartek, Martin Ladič, Tomáš Bartánus, Hošaľa starší a Hošaľa mladší. Zlato na 1. Hokejovom turnaji vybojoval Búdka tím, ktorý vo veľkej väčšine tvorili samotní organizátori: Dominik Urban, Tomáš Staroň, Ľubo Vyšný, Matúš Jacko Šimon Kandera, Majo Bubniak a Šimon Nemec. Títo na konci turnaja s úsmevom skonštatovali: „Víťazstvo je doma -  v búdke! ˮ. Samozrejme, nesmieme zabudnúť na trofej pre najlepšieho hráča turnaja, ktorým sa tento rok stal Šimon Nemec. Gratulujeme všetkým!
Po naozaj vydarenom 1. Hokejovom turnaji neostáva už nič iné, ako poďakovať sa všetkým tým, ktorí k jeho úspechu prispeli, čím sa zaslúžili o počiatky novej každoročnej tradície. Tešíme sa na Vás opäť o rok!