Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Systém zberu odpadov

Zmesový komunálny odpad

Zmesový komunálny odpad sa zbiera do 110 l zberných nádob pri rodinných domoch a do 1100 l nádob pri bytových domoch, cintoríne a na zbernom mieste pre majiteľov chát v chatovej osade. Vývoz nádob sa uskutočňuje v dvojtýždňových intervaloch. Vývoz zabezpečuje spoločnosť OZO, a. s., Liptovský Mikuláš. Zmesový komunálny odpad je zneškodňovaný skládkovaním na skládke v Partizánskej Ľupči.

Objemový odpad
Objemový odpad sa zbiera do veľkokapacitného kontajnerov umiestňovaných v obci na verejne prístupných miestach minimálne dvakrát ročne. O termíne zberu sú obyvatelia informovaní prostredníctvom miestneho rozhlasu, internetovej stránky a Dúbravských novín. Objemový odpad je zneškodňovaný skládkovaním na skládke v Partizánskej Ľupči

Triedený odpad – sklo, plasty, kovy, papier
Jednotlivé zložky triedeného odpadu sa zbierajú do 54 farebných 1100 l kontajnerov rozmiestnených po obci. Kontajnery sú umiestnené 13 miestach. V základnej škole s materskou školou sa každoročne realizuje zber papiera. Spoločnosť Ľupčianka, s. r. o. ponúka obyvateľom možnosť výmeny papiera za hygienické potreby, o čom sú obyvatelia informovaní prostredníctvom miestneho rozhlasu a informačnej tabule.

Druh odpadu Faraba kontajnera Počet kontajnerov
Plasty žltá 21
Papier modrá 13
Sklo zelená 19
Kov hnedá 1

Za systém triedeného zberu zodpovedá spoločnosť ENVI PAK, a. s.

Elektronický odpad
Sa zbiera do veľkokapacitného kontajnera umiestňovaného v obci na verejne prístupných miestach minimálne dvakrát ročne. O termíne zberu sú obyvatelia informovaní prostredníctvom miestneho rozhlasu, internetovej stránky a Dúbravských novín.

Drobný stavebný odpad, biologicky rozložiteľný odpad, objemný odpad, textílie a šatstvo
Zber uvedených druhov odpadu sa realizuje na Zbernom dvore v Svätom Kríži.
Prevádzková doba zberného dvora: každý pracovný deň od 7:00 do 15:00


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

Správca obsahu:
Obec Dúbrava,
Obecný úrad,
032 12 Dúbrava 191,
IČO 00315 176

Technický prevádzkovateľ:
WEBYGROUP, s. r. o.
Nižovec 2a,
960 01 Zvolen

webygroup
ÚvodÚvodná stránka