Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zverejnenie osobitného zreteľaVytlačiť
 

Obecné zastupiteľstvo Dúbrava schválilo uznesením č. 42/2017 zo dňa 25. júla 2017 osobitný zreteľ prenechania do nájmu nehnuteľný majetok vo vlastníctve obce Dúbrava – nebytové priestory v súčasnosti využívané na prevádzku obchodu potravín a drogérie v budove domu Domu služieb, a to za nájomné 1 €/rok za predajné a skladovacie priestory, bez dodávky energií a vody.

Dôvod:

Obec Dúbrava ako vlastník spoločnosti Obec Dúbrava s. r. o., založila spoločnosť v roku 2000 za účelom prevádzkovania dvoch predajní s potravinami, a to pri Obecnom úrade a na Uhlisku, vo vzťahu vytvorenia konkurenčného prostredia jestvujúcich predajní iných prevádzkovateľov, k čomu bol aj prispôsobený zisk resp. snaha o minimalizáciu režijných nákladov. Od roku 2012 spoločnosť každoročne vykazovala klesajúce tržby spôsobené uprednostnením nákupov v konkurenčných predajniach. Následkom danej situácie bol vznik záväzkov spoločnosti voči dodávateľom, nakoľko tržby spoločnosti nepostačujú na pokrytie výdavkov. Vzhľadom na uvedenú situáciu a ochranu majetku obce Dúbrava, ako vlastníka spoločnosti, pred veriteľmi bolo rozhodnuté o ukončení ďalšej podnikateľskej činnosti spoločnosti Obec Dúbrava s. r. o., čo je prevádzkovanie obchodov pri Obecnom úrade a Uhlisku. Vedenie obce nikdy neuviedlo, že obchod na Uhlisku nie je potrebný, avšak jeho prevádzkovanie je v rozpore s obchodnou politikou a cieľom podnikateľskej činnosti, keď jeho tržby sú menšie ako jeho náklady na prevádzku. Jednou z možností ako znížiť náklady na prevádzku obchodu je cez živnosť fyzickej osoby /nižšie odvody/ a to taktiež za predpokladu, že záujem obyvateľov o nákup potravín v uvedenom obchode vzrastie a nezostane na súčasnej úrovni. Ukončením činnosti spoločnosti sa otvára občanom obce nová možnosť vlastného realizovania, a to prevádzkovania obchodu na Uhlisku, k čomu obce vychádza v ústrety prenechaním predajných a skladovacích priestorov do nájmu za cenu nájmu 1 €/rok.


 
 

dnes je: 28.5.2018

meniny má: Viliam

Za obsah zodpovedá
webmaster

Správca obsahu:
Obec Dúbrava,
Obecný úrad,
032 12 Dúbrava 191,
IČO 00315 176

Technický prevádzkovateľ:
WEBYGROUP, s. r. o.
Nižovec 2a,
960 01 Zvolen

webygroup
ÚvodÚvodná stránka