Zverejnenie dôvodov osobitného zreteľa prenechania majetku do nájmuVytlačiť

Dôvody osobitného zreteľa prenechania nehnuteľného majetku obce Dúbrava Obchod  č. 192  do nájmu spoločnosti CBA Verex a. s., IČO: 31645704, so sídlom Liptovský Mikuláš.

Obec Dúbrava založila v dňa 7. 2. 2000 obchodnú spoločnosť Obec Dúbrava s. r. o. za účelom vytvorenia konkurenčného prostredia pre vtedajšie prostredie predajní s totožným tovarom na území obce. Od obdobia vzniku spoločnosti po súčasné obdobie došlo k vzniku obchodných reťazcov v okresnom meste Liptovský Mikuláš, čo má za následok pokles tržieb. Vzhľadom na ukončenie podnikateľskej činnosti spoločnosti Obec Dúbrava s. r. o. a následného zachovania zásobovania obyvateľov obce potravinami, spoločnosť CBA VEREX a. s. prejavila záujem o zachovania predaja tovaru. Spoločnosť CBA VEREX a. s. vykoná stavebné úpravy priestorov predajne, má záujem prevziať do pracovného pomeru jestvujúci zamestnancov spoločnosti Obce Dúbrava s. r. o., zásoby na sklade započíta oproti záväzkom spoločnosti obec Dúbrava s. r. o. Spoločnosť CBA VEREX a. s. výšku nájomného bude na základe dohody s prenajímateľom – obcou Dúbrava uhrádzať vo výške 2 % z obratu tovaru.

dnes je: 24.7.2017

meniny má: Vladimír