Budovu pre šport a prístrešok na separovaný odpad staviame s podporou Žilinského samosprávneho krajaVytlačiť

ZSK_horizont_color.jpg

Aj v roku 2017 podporil Žilinský samosprávny kraj rozvoj našej obce. Zo svojho rozpočtu poskytol obci Dúbrava dve dotácie. V rámci programu Šport to bola dotácia na projekt „Dobudovanie budovy pre šport“ a v rámci programu Regionálny rozvoj, na projekt „Vybudovanie prístrešku na nádoby separovaného zberu“.

Dostavbu budovy pre šport podporil ŽSK už vlani a to finančnou čiastkou 1100 €. Za uvedené finančné prostriedky boli zakúpené šalovacie tvárnice. V tomto roku bola obci pridelená dotácia vo výške 1470 €, z ktorej boli zakúpené okenné a dverové preklady na výstavbu hrubej stavby. Aj vďaka týmto dotáciám bude podporená činnosť športových organizácií pôsobiacich v obci, ktoré po dostavbe objektu budú môcť realizovať svoje aktivity práve tu.

Výstavbou prístrešku na nádoby separovaného odpadu sa ukončí celková rekonštrukcia Námestia sv. Barbory. Na tomto mieste je sústredných najviac nádob a pravidelne dochádza k ich neželanému premiestňovaniu aj o niekoľko desiatok metrov. Taktiež sa v ich okolí hromadí odpad, ktorý sa do nádob nevošiel čím dochádza k výraznému narušeniu dôstojného vzhľadu centra obce. Vďaka dotácii ŽSK vo výške 1100 € bola zhotovená kovová konštrukcia prístrešku. V budúcom roku by mal byť prístrešok postavený. Zámerom je postupne vybudovať prístrešky na všetkých miestach separovaného zberu v obci.

dnes je: 24.11.2017

meniny má: Emília